Použití termostěrky KVIK

především na vnitřní zateplení budov a interiérů

Ředění termostěrky

Veškeré savé podklady se musí penetrovat, minimálně dvakrát penetrací BOND (teprve po zaschnutí prvního penetračního nátěru provést vrstvu druhou). V případě penetrace savého podkladu se může po druhé vrstvě penetrace ihned nanášet termostěrka ředěná přibližně v poměru 5:1 s vodou (5 dílů termostěrky a 1 díl vody).

Toto ředění je optimální při jednorázovém natahování termostěrky ve vrstvě v rozmezí 3-6 mm. Termostěrku lze nanášet ve více vrstvách (2 a více) do celkové síly až 12 milimetrů.

Ředění 10:3 je určeno pro natahování tenčí vrstvy termostěrky v rozmezí 0,6-2 mm.

Při ředění termostěrky používejte míchadlo s nízkými otáčkami, kdy nepůsobí střižné síly na míchanou hmotu.

Nanášení termostěrky

Lze nanášet na různé podklady:

  • vápenocementové omítky
  • sanační omítky
  • betonové překlady a panely
  • ocelový plech
  • dřevotřískové desky
  • dřevovláknité desky
  • cementotřískové desky
  • sádrokarton
  • plast

Všechny původní staré, nesoudržné malby je třeba před penetrací oškrábat.

Při nanášení termostěrky na savý podklad – i penetrovaný – dbejte na to, aby viskozita nanášené vrstvy byla optimální, proto je potřeba počítat s doředěním termostěrky, protože omítka z nanášené termostěrky na sebe váže vodu.

Termostěrka se nejlépe natahuje zednickým ocelovým (nerezovým) hladítkem.

Při natahování termostěrky ve vrstvě 3-6 mm se pro zajištění stejnoměrné vrstvy lepí na zeď dřevěné lišty lepidlem na polystyrén. Jednorázově lze nanést termostěrku KVIK ve vrstvě od 1 do 6 milimetrů. Tenčí vrstvu – od 0,6 do 2 milimetrů, je možné natahovat zednickým ocelovým hladítkem bez použití lišt. Termostěrku KVIK je možno na plochu také nanášet nástřikem pomocí nízkotlakého stříkacího zařízení (do 3,5 atmosféry).

Po natažení tenčí vrstvy termostěrky (tj. kolem 1 mm) a jejím vyschnutí, které probíhá za pokojové teploty (cca 20-22°C) do 24 hodin, se povrch brousí mřížkou na sádrokarton pro dosažení dobré rovinnosti povrchu.

Silnější vrstva termostěrky schne samozřejmě déle a brousí se stejným způsobem.

V případě event. nerovnosti povrchu termostěrky nebo jejím poškození, ji lze opravit kdykoliv. Po dosažení ideálního povrchu termostěrky broušením, se může celá plocha přemalovat – i bez penetrace – minerální malířskou barvou. Nejvhodnější, nejkompatibilnější je interiérová barva PRIMA.

Při nanášení penetrace i termostěrky v interiéru je vhodné zakrýt podlahy (dřevo, korek, dlažby aj.) například papírem, nebo jiným krycím materiálem.

Jste stavební firma? Provádíte zateplování budov? Získejte náskok před konkurencí

Foto dokumentace

Připravili jsme pro vás obrazového průvodce práce s termostěrkou.

Podívejte se na různé možnosti využití termostěrky při zateplování nebo izolaci předmětů.